Secondary Assembly – Semester One Highest Acheivers

Secondary Assembly – Semester One Highest Acheivers

Excellence Awards

Students who achieved fourĀ or more ‘A Grades’ in Semester One, 2018.

Year 7

B Smith

J Truglio

Year 8

X Rajagopalan

O Downsborough

A Taylor

E Irving

Year 9

G Squire

K Antazo

Year 10

T Farson

D Navales

Year 7-10 Highest Achievers – Semester One, 2018

Year 7

 

ENGLISH

C Mndebele

 

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCE

C Lane

 

MATHEMATICS

J Truglio

 

SCIENCE

J Truglio

 

PHYSICAL EDUCATION

C Gardiner

 

HEALTH

C Lane

 

ART

A Garlett

 

DANCE

B Stevens

 

DRAMA

K Spencer

 

INFORMATION TECHNOLOGY

J Truglio

 

HOME ECONOMICS

K Sandercock

 

WOODWORK

B Smith

 

WORK STUDIES

K Sandercock

Year 8

 

ENGLISH

C Silver

 

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCE

X Rajagopalan

 

MATHEMATICS

X Rajagopalan

 

SCIENCE

M Hardy

 

PHYSICAL EDUCATION

J White

 

HEALTH

J Smith

 

ART

K Antazo

 

DANCE

J Lloyd

 

DRAMA

A Taylor

 

INFORMATION TECHNOLOGY

J Willis

Year 9

 

ENGLISH

J Smith

 

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCE

G Squire

 

MATHEMATICS

G Squire

 

SCIENCE

G Squire

 

PHYSICAL EDUCATION

B Garlett

 

HEALTH

K Antazo

 

ART

K Antazo

 

DANCE

J Griffiths

 

DRAMA

J Smith

 

INFORMATION TECHNOLOGY

G Squire

 

WOODWORK

J Smith

Year 10

 

ENGLISH

J Downsborough

 

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCE

T Farson

 

MATHEMATICS

D Navales

 

SCIENCE

A Waye

 

PHYSICAL EDUCATION

D Dixon

 

HEALTH

P Mudimu

 

ART

R Buder

 

DANCE

H Douglas

 

VOLLEYBALL

A Feifar

 

INFORMATION TECHNOLOGY

B Charleson

 

WOODWORK

T Farson

Semester One 100% Attendance Awards

Year 7

H Anderson, M Auld, H Blackshaw, J Laffan, C Lane, A McGrath, T Mndebele, J Truglio

Year 8

J Lloyd, C Pobke, S Shelton, K Wilcox

Year 9

S Clarke, B Geier, J Laffan, T Ring, L Watkins

Year 11

A Rajagopalan, A TIller

Year 12

A Clement, E Corey, L Craine

Big Science Competition Winners

Credit and distinction awards for the “Big Science Competition”
Credit

Year 9 – G Squire

Year 10 – P Mudimu and B Dixon

Distinction

Year 10 – A Waye