+00 415 555 2671 noreplay@themexpert.com

Secondary GROW Awards – Term 2, Week 5

Secondary GROW Awards – Term 2, Week 5

Awards presented to students at assemblies at Merredin College are based on the values of our Positive Behaviour Support guidelines ‘G R O W’

‘We are carinG

‘We are Responsible’

‘We are respOnsible’

We strive to succeed’

The assembly for mid Term 2 was cancelled due to a high percentage of students absent for being ill. The certificates were handed out to students by their Year Co-ordinators in their clan meeting. Congratulations to all certificate winners!!

YEAR 7

YEAR 8

YEAR 9

ENGLISH

C Carlson
C Grant

MATHEMATICS

A Lawrence

HASS

T Lane
C Carlson

SCIENCE

C Carlson
H Alvaro

VISUAL ARTS

E Wahlsten

HOME ECONOMICS

H Coreltt

DANCE

H Alvaro

DRAMA

T Pearce

DIGITAL TECHNOLOGIES

A Rajagoipalan

DESIGN & TECHNOLOGIES (Woodwork)

S Saunders

PHYSICAL EDUCATION

M Saunders

INTEGRATION

T Spurr
B Parkin

ENGLISH

J Chapman
C Curan
J Jaxon

MATHEMATICS

M Auld
J Truglio

HASS

K Alvaro
T Whitelaw
M Tonpkin

SCIENCE

H Johnston
J Sandercock
W Wall

VISUAL ARTS

J Jaxon

INFORMATION TECHNOLOGY

K Sandercock

DESIGN & TECHNOLOGY (Metals)

K Alvaro

DESIGN & TECHNOLOGY (Wood)

K Alvaro

DANCE

M Tompkin

DRAMA

L Wall

HEALTH & PHYSICAL EDUCATION

B Smith
H Criddle

HOME ECONOMICS

K Spencer

ENGLISH

L Alvaro
T Kelly

MATHEMATICS

J Craddock
F Sutherland

HASS

S McKay
C Pobke
C Silver
J Willis

SCIENCE

O Downsborough
X Rajagopalan
R Tiller

VISUAL ARTS

O Johnston

INFORMATION TECHNOLOGY

M Walsh

DANCE

S Shelton

DRAMA

M Tarala

HEALTH & PHYSICAL EDUCATION

R Tiller
M Tarala

DESIGN & TECHNOLOGY (Metals)

Z Boulton

DESIGN & TECHNOLOGY (Wood)

X Rajagopalan

DESIGN & TECHNOLOGY (Cooking)

K Alvaro
X Rajagopalan

YEAR 10

YEAR 11

YEAR 12

ENGLISH

J Griffiths
C Woodfield

MATHEMATICS

K Antazo
S Clark-Watts

HASS

B Jones
E Sutherland-Scott

SCIENCE

J Bluck
J Griffiths

VISUAL ARTS

G Paterson

INFORMATION TECHNOLOGY

J Laffan

DESIGN & TECHNOLOGY (Wood)

A Adams

DESIGN & TECHNOLOGY (Metals)

J Bluck

DANCE

B Major

HOME ECONOMICS

C Cummins

DRAMA

J Laffan

GENERAL ENGLISH

B Charleson

FOUNDATION ENGLISH

N Mann

ATAR HISTORY

P Mudimu

MATHEMATICS APPLICATIONS

A Waye

MATHEMATICS ESSENTIALS

B McKinnon

MATHEMATICS METHODS

T Boulton

CAREERS & ENTERPRISE

A Nunesca

HUMAN BIOLOGY

P Mudimu

FOOD SCIENCE TECHNOLOGY

T Aifafi

PHYSICAL EDUCATION STUDIES – GENERAL

C Brooker

PHYSICAL EDUCATION STUDIES – ATAR

J Watkins

DANCE

T Flint

CERTIFICATE II IN INFORMATION, DIGITAL MEDIA & TECHNOLOGIES

B Charleson

DESIGN & TECHNOLOGY (WOOD)

C Spring

DESIGN & TECHNOLOGY (METALS)

C Coulthard

CERTIFICATE II AUTOMOTIVE TECHNOLOGY

R Clement

ENGLISH ATAR

C Willis

FOUNDATION ENGLISH

J Durham-Ludlow

ATAR HISTORY

S Doncon

PHYSICS

S Doncon

MATHEMATICS

M Ugle

MATHEMATICS APPLICATIONS

R White

MATHEMATICS ESSENTIALS

C McWilliam

MATHEMATICS SPECIALTIST

S Doncon

MATHEMATICS METHODS

G Muir

CAREERS & ENTERPRISE

J Spencer

HUMAN BIOLOGY

C Walsh

FOOD SCIENCE TECHNOLOGY

M Ugle

PHYSICAL EDUCATION STUDIES – GENERAL

F Irving

PHYSICAL EDUCATION STUDIES – ATAR

C Walsh

CHEMISTRY

A Rajagopalan

DANCE

P Netherway

DRAMA

P Netherway

DESIGN & TECHNOLOGY (WOOD)

C Coulthard

CERTIFICATE II AUTOMOTIVE TECHNOLOGY

J Gardiner

VISUAL ARTS

A McManus-Fancuilli
R Parkhouse