+00 415 555 2671 noreplay@themexpert.com

2020 Semester One Highest Achievers – Secondary

2020 Semester One Highest Achievers – Secondary

Year 7-12 Highest Achievers – Semester One, 2020

 

Year 7

 

ENGLISH

A Sutherland

 

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCE

A Sutherland

 

MATHEMATICS

A Sutherland

 

SCIENCE

A Sutherland

 

PHYSICAL EDUCATION

A Roberts

 

HEALTH

A Sutherland

 

ART

R Cook

 

DANCE

M Geier

 

DRAMA

Z Sayers

 

INFORMATION TECHNOLOGY

Z Sayers

 

HOME ECONOMICS

R Truglio

 

WOODWORK

A Roberts

 

Year 8

 

ENGLISH

C Carlson

 

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCE

C Carlson

 

MATHEMATICS

C Carlson

 

SCIENCE

A Rajagopalan

 

PHYSICAL EDUCATION

J Major

 

HEALTH

C Carlson

 

ART

G Shelton

 

DANCE

C Carlson

 

DRAMA

O Kett

 

INFORMATION TECHNOLOGY

C Carlson

 

METALWORK

S Saunders

 

HOME ECONOMICS

S Saunders

 

WOODWORK

T Lane

Year 9

 

ENGLISH

J Truglio

 

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCE

J Truglio

 

MATHEMATICS

J Truglio

 

SCIENCE

J Truglio

 

PHYSICAL EDUCATION

C Gardiner

 

HEALTH

K Lowe

 

ART

K Spencer

 

DANCE

K Spencer

 

DRAMA

W Wall

 

INFORMATION TECHNOLOGY

J Truglio

 

METALWORK

M Tompkin

 

HOME ECONOMICS

S Anthony

 

WOODWORK

C Gardiner

Year 10

 

ENGLISH

M Hardy

 

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCE

M Hardy

 

MATHEMATICS

X Rajagopalan

 

SCIENCE

X Rajagopalan

 

PHYSICAL EDUCATION

F Sutherland

 

HEALTH

X Rajagopalan

 

ART

C Penny

 

DANCE

E Lawrence

 

DRAMA

X Rajagopalan

 

INFORMATION TECHNOLOGY

F Navales

 

METALWORK

F Sutherland

 

HOME ECONOMICS

C Beilken

 

WOODWORK

F Sutherland

Year 11

 

ENGLISH – ATAR

J Smith

 

MODERN HISTORY

J Smith

 

MATHEMATICS – ESSENTIALS

B Major

 

MATHEMATICS APPLICATIONS

G Squire

 

HUMAN BIOLOGY

J Smith

 

GENERAL PSYCHOLOGY

A Coelho

 

PHYSICAL EDUCATION STUDIES РGENERAL 

G Paterson

 

PHYSICAL EDUCATION STUDIES – ATAR

G Squire

 

OUTDOOR EDUCATION

B McGinnis

 

CAREERS & ENTERPRISE

B Macdonald

 

FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY

G Paterson

 

CHILDREN FAMILY & COMMUNITY

J Smith

 

CERTIFICATE II IN AUTOMOTIVE

B Geier

 

CERTIFICATE II IN BUILDING & CONSTRUCTION

L Watkins

 

CERTIFICATE II IN BUSINESS

E Downsborough

 

CERTIFICATE II IN DANCE

J Fitzgerald

 

CERTIFICATE II IN ENGINEERING

B Geier

 

CERTIFICATE II IN INFORMATION, DIGITAL MEDIA & TECHNOLOGY

B Waye

Year 12

 

ENGLISH – ATAR

D Navales

 

ENGLISH – GENERAL

B Charleson

 

ENGLISH – FOUNDATION

T Flint

 

MODERN HISTORY

T Farson

 

MATHEMATICS – ESSENTIALS

B Holman

 

MATHEMATICS APPLICATIONS

P Mudimu

 

HUMAN BIOLOGY

T Farson

 

PHYSICAL EDUCATION STUDIES РGENERAL 

K Flanagan

 

PHYSICAL EDUCATION STUDIES – ATAR

T Farson

 

OUTDOOR EDUCATION

R Fitzsimons

 

CAREERS & ENTERPRISE

B Charleson

 

FOOD SCIENCE & TECHNOLOGY

H Douglas

 

VISUAL ARTS

T Hodson

 

CERTIFICATE II IN AUTOMOTIVE

J Daddow

 

CERTIFICATE II IN BUILDING & CONSTRUCTION

C Coulthard

 

CERTIFICATE II IN BUSINESS

C Brooker

 

CERTIFICATE II IN DANCE

J Watkins

 

CERTIFICATE II IN ENGINEERING

C Coulthard

 

CERTIFICATE III IN INFORMATION, DIGITAL MEDIA & TECHNOLOGY

B Charleson
B Holman